Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TV8 İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene TV8 İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul

TV8 izle, Köklü bir geçmişe haiz olan kanal, 22 Şubat 1999 tarihinde kurulmuş bulunmaktadır. Kanalın kuruculuğunu ve 2013 yılına kadar da sahipliğini MNG Medya Grubu  üstlenmiştir. 2013 yılından bil itibar günümüze kadar da Acun Medya ekibi tarafından kanalın gösterim faaliyetleri sürdürülmektedir. İlk kurulduğu yıllarda haber kanalı olarak yayın icra eden kanal 2003 senesinde çerçevesini genişleterek ulusal kanallar içinde girmiş bulunmaktadır.  2003 yılı itibari ile logo ve format değişikliğine uğrayarak yayın portföyünü genişletmiş bulunmaktadır. Fakat  13 Kasım 2013 senesinde kanal el değiştirerek Acun Ilıcalı tarafından satın alınmış olmaktadır.

Kanal, Acun Ilıcalı tarafınca satın alındıktan sonra Türkiye'de en çok izlenen kanallar arasında yer almaya başlamış bulunmaktadır. Mehmet Nazif Günal döneminde kanal belli yayınlar yaptığı için adı fazla duyulmamakta idi. Kanalın gösterim yaptığı programlar sayılı olduğu için diğer çok izlenen kanallar seviyesinin altında kalmıştır. Ama Acun Ilıcalı özellikle sportif programlara yönelmek suretiyle kanalın çehresine yenilik getirmiş bulunmaktadır. 

Kanalın gösterim Anlayışı

Ulusal kanal anlayışında Türkiye dışında Azerbaycan, KKTC ve İran'da da kanalın gösterimı yapılmaktadır. Kanalın genel merkezi İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır. TV 8 kanalına bağlı olarak TV 8,5 ve TV8 int kanalları da kardeş kanal olarak gösterim yapmaktadır. D SMART, Digitürk ve Filbox üzerinden 28. Kanalda TV 8 yayınlarını izleme olanakı bulunmaktadır. Kanalın yayın formatı TURKSAT eline geçtikten sonra 3 büyük yayıncı kuruluşta da aynı kanal numarası üzerinden izlenmektedir. Tivibu üzerinden de 29. Kanaldan izleme olanakı bulunmaktadır. 
           
 Haber kanalı olarak kurulan TV 8, günümüzde eğlence kanalı olarak gösterim yapmaktadır. Acun Ilıcalı kanalı aldıktan sonrasında kanalda haber programları istemediği için haber ile ilgili herhangi bir program yayını yapılmamaktadır. Dünya liglerinden bazılarındaki maçlar haftalık olarak kanalda yayını yapılmaktadır. Mart 2016 itibariyle de NBA maçlarının da gösterimını meydana getirmeye başlamış bulunmaktadır. Kanaldaki öteki popüler programlar ise; Survivor, Bu biçim Benim, O Ses Türkiye gibi programlar da izleyicilerin ekran başına gelmesini sağlamaktadır. Bunlara ek olarak eski güldürü program ve şovlarının da gösterimı yapılmaktadır.

tv8 canlı izle, acun,izle tv8, survivor izle, tv8 hd izle, tv8 kesintisiz izle, tv8 yayın akışı, tv8 izle mobil, tv8 izle, tv 8 izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar