Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT Spor İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Spor İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Spor
Genel Merkezi Ankara

TRT Spor izle, TRT, spor faaliyetleri anlamında ilk yayıncılığı TRT 3 kanalını kurarak başlatmış olmaktadır. TRT 3 kanalı 9 Ağustos 2010 tarihinde kurulmuş olmaktadır. İsim olarak ad spora tam anlamı ile geçilmesi istenmektedir. Bu doğrultuda yeni bir spor kanalı TRT Spor kurulmuş bulunmaktadır. Tarihler 11 Nisan 2011 i gösterdiğinde kanalın kuruluş resmen gerçekleşmiş bulunmaktadır. TRT 3 ise kapanmamış ancak format değişikliğine gitmiş bulunmaktadır.

Vakit içinde logoların değişiklik göstermesi ile birlikte şu an siyah olarak TRT mavi olarak spor yazısı logo üzerinde yer almıştır. Kanalın genel merkezi TRT binasının bulunduğu Ankara'da yer almıştır. Kanal her bakımdan kendine has olmak ile birlikte TRT 3 e dair herhangi bir izlenim kalmamış olmaktadır. 8 Aralık 2014 tarihinden itibaren ise kanal ile eş zamanlı yayın icra eden yüksek çözünürlük seviyesine sahip HD kanal formatı ad bulunmaktadır. Kanal 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gösterim yayınlarını sürdürmektedir.

İçerik Olarak TRT Spor

Kanalda sportif etkinlik adına her türlü gösterim ve program zaman içinde ekranlarda yer almıştır. Fakat özellikle futbol noktasında çok önemli faaliyetler kanal bünyesinde yerine getirilmektedir. Türkiye Süper Ligi'nde haftalık maçlar oynandıktan hemen sonra maçın özet görüntülerini ilk yayınlama hakkı TRT Spor bünyesinde olmaktadır.

Haftada birer maç olmak üzere Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nden ve UEFA Avrupa Ligi içinden gösterim hakkı da bulunmaktadır. PTT 1. Lig, Efeler Ligi haftalık maçlarının da yayını yapılmaktadır. Dünya Kupası maçları Türkiye'de senelerdir bu ekranlardan seyirciye izleme imkanını sunmaktadır. Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Yaz Olimpiyatlarının ad tek adresi TRT Spor ekranları olmaktadır. Şifresiz gösterim imkanı ile herkesin bu spor şölenlerini doyasıya izleme imkanı bulmasını sağlamaktadır.
           
Kanalı seyretmek için TURKSAT 3A üzerinden 11096 H 30000 5/6 (SD) frekanslarını girmek yeterli olmaktadır. Ek olarak D SMART 86. Kanal, Digitürk 56. Kanal, Tivibu 93. Kanal, Filbox 74. Kanal üzerinden kanalı izleme imkanı bulunmaktadır. Kanalın mevcut web sitesi yardımıyla de sanal olarak da kanalın yayınlarını takip etme fırsatı olmaktadır.

trt spor izle, trt spor canlı izle, trt spor donmadan izle, trt spor hd izle, trt spor yayın akışı, trt spor, canlı izle trt spor

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar