Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT Haber İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Haber İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Haber
Genel Merkezi Ankara

TRT Haber izle, TRT Haber kanalı devlete bağlı olarak yayın icra eden kanallardan biri konumunda olmaktadır. Daha önceden TRT 2 ismi ile gösterim yaparken 18 Mart 2010 tarihi ile beraber yeni ismi olan TRT Haber ismini alarak o tarihten şu ana kadar bu ismi kullanarak yayıncılık hayatını sürdürmektedir. Kanalın genel merkezi diğer TRT kanalları ile beraber Ankara'da bulunmaktadır. Kanalın isminden de anlaşıldığı üzere kanalın sahibi devlet kontrolündeki Türkiye Radyo televizyon Kurumu olmaktadır. Kanalı Türkiye'de yayın meydana getiren her yayıncı kuruluş üzerinden ücretsiz izleme olanakı bulunmaktadır. 2013 Yılına kadar kanalın haber editörlüğü Ahmet Böken tarafınca yapılırken, gene o tarihten itibaren 3 yıl zarfı ile bu görev Nasuhi Güngör tarafından yapılmış olmaktadır. Şu an ise Yaşar Taşkın Koç tarafından haber editörlüğü görevi yerine getirilmektedir. TRT bünyesindeki tüm kanallar ile kardeş kanal konumunda bulunmaktadır.

Kanalın yayın Formatı

Kanal adı ile bütünleşik olup genellikle haber ve gündem, siyaset noktalarında ağırlıklı olarak programlar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin yanı sıra gün içerisinde bilgilendirici programlar ad yer almıştır. Siyaset, yemek, sıhhat, eğitim, gezi, tarih gibi kategorilerde informasyon ve münakaşa programları kanal bünyesinde gösterilen programların genel başlıklarını oluşturmaktadır. 18 Kasım 2013 zamanı ile format değişikliğine giden kanal HD gösterim formatına geçerek daha gerçekçi bir görüntü ile yayın yaşamına başlamış olmaktadır.

Kanalda her saat başında haber yayınları yapılmaktadır. Her saat başında gündeme dair başlıklar doğrusu izleyiciye aktarılırken saat 20:00 itibari ile başlayan Ana Haber Bülteni ile de detaylı olarak bu başlıklar incelenmektedir. Kanaldaki programlar gündüz kuşağı ve öğlen kuşağı olmak üzere iki farklı zamanda yayınlanmaktadır. Sabahtan sağlık, eğitim alanında programlar olurken öğleden sonra ise politika, seyahat ve diğer kategorilerde programlar yer almıştır. 
           
Kanalı izlemek isteyenler karasal yayın alıcıları üzerinden TURKSAT 4A 11958 V 27500 5/6 (SD) frekanslarını girmek kafi olmaktadır. Ayrıca Digitürk 33. Kanal, D SMART 32. Kanal, Tivibu 55. Kanal, Filbox 11958 V 27500 5/6 (SD) frekanslarından izleme olanakı bulunmaktadır. Bilgisayar ve mobil cihazlardan kanalın resmi internet sitesini de takip etme olanakı bulunmaktadır.

trt haber izle, trt haber canlı izle, trt haber son dakika, trt haber yayın akışı, donmadan izle trt haber, trt haber kesintisiz izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar