Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT Çocuk İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Çocuk İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Ulusal Dizi-Film
Genel Merkezi Ankara

TRT Çocuk izle, TRT Çocuk, TRT nin çocuklar için tasarladığı kanal olmaktadır. Kanal,  24 Ekim 2008 tarihinde kontrol yayını yaparak ilk yayıncılık tecrübe etme faaliyetlerinde bulunmuş olmaktadır. 1 Kasım 2008 tarihi itibari ile de normal ve asıl yayın üzerinden yayıncılık yaşamına başlayarak ulusal kanallar listesindeki yerini almış olmaktadır. TRT bünyesinde açılan her kanal belli bir alana yoğunlaşmış bulunmaktadır. Din, spor, müzik, belgesel şeklinde başlıklar altında oluşan çok sayıda kanalı bulunmaktadır.

Kanalın yayınlarının izlenmesi bir tek Türkiye ile sınırlı kalmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan olmak üzere bu ülkelerde de TRT Çocuk kanalının gösterimı yapılmaktadır. Kanalın genel yayın merkezi TRT binasının bulunduğu Ankara'da yer verilmiştir. Kanal faaliyetlerini hızlı bir halde devam ettirmektedir. 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile yüksek çözünürlük kalitesi olan HD yayına da geçmiş bulunmaktadır. Logosu da yeni değişmiş olan kanalın şu anki logosunda mevcut TRT yazısı altında turuncu renk ile yazılmış olan çocuk ibaresi yer almıştır. 

Kanalın Program Akışı

Kanalda çocuklara yönelik çizgi filmler, diziler, yarışmalar, oyunlar benzer biçimde çocukların seveceği birden çok program bulunmaktadır. Kanalda gösterilen ve en bilindik dizi Köstebekgiller çocukların yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Bunun yanı sıra İstanbul Muhafızları, Pırdino, Niloya da kanaldaki gösterilen öteki diziler arasında yer almaktadır.

Kanalda ayrıca yarışma programları da yer verilmiştir. Bu yarışma programlarındaki sorulan sorulara telefon ile katılan ya da internet üzerinden doğru cevabı verenlere çeşitli ödüller de verilmektedir. Çocuklara yönelik haberlerin yayınlandığı Haberin Olsun isimli programda güncel bilgiler çocuklara aktarılmaktadır. Keloğlan, Dede Korkut Hikayeleri, Çılgın Orman benzer biçimde yerli yapımlar da kanalın yayın akışında yer almaktadır. Büyülü Kedi, Rüzgarlı Vadi, mükemmel Köpek gibi yapımlar da çizgi beyaz perde kategorisini oluşturmaktadır.
           
Kanalı izlemek için TURKSAT 4A üzerinden 11958 V 27500 5/6 (SD) frekanslarının girilmesi kafi olmaktadır. Ek olarak D SMART 125. Kanal, Digitürk  160. Kanal, Tivibu 111. Kanal ve Filbox 
11096 H 30000 5/6 frekansları girilmek koşulu ile kanalı izleme olanakı bulunmaktadır. Mevcut bulunan web sitesi sayesinde de kanalı her an takip imkanı bulunmaktadır.

trt çocuk izle, pepe izle, trt çocuk canlı izle, trt çocuk seyret, harika kanatlar izle, pepe, keloğlan izle, çizgi film izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar