Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT 1 İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT 1 İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Haber
Genel Merkezi Ankara

TRT 1 izle, 31 Ocak 1968 yılı itibari ile deneme yayınlarına başlamış olan kanal halen daha ilk ve en eski kanal olarak unvanını korumaktadır. Ülke genelinde yayın icra eden ilk ulusal kanal olmaktadır. 1968 Şubat ayında ilk televizyon programı olarak Şinasi'nin yazmış olduğu "Şair Evlenmesi" oyunu ile ilk canlı yayın gerçekleşmiş olmaktadır. Kanal ilk kurulduğu anda siyah beyaz olarak yayın yapmaktaydı. 1976 yılına gelindiğinde ise ilk renkli yayın denemesi yapılarak bu alanda daha ileri bir gelişme olacağı da gösterilmiş olmaktadır.

En sonucunda 1984 senesinde tamamen renkli formata geçilerek bu şekilde yayın yapılmaya başlanmış bulunmaktadır. Devlet tarafından kurulan bir kanal  olduğundan herhangi bir şirket veya fert yönetiminde bulunmamaktadır. Üstelik kanalın ismi ilk kurulduğu andan günümüze kadar hiç değişmeden TRT 1 olarak gelmiş bulunmaktadır. 

TRT 1 Hakkında

Kanalın genel merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Türkiye'nin yanı sıra Avrupa'daki neredeyse her ülkede kanalın gösterimı bulunmaktadır. TRT bünyesinde bulunan tek kanal TRT 1 olmamaktadır. Haber, spor, çocuk, müzik, belgesel benzer biçimde birçok alanda gösterim meydana getiren kanalı da bulunmaktadır. Kanalı TURKSAT 4A üzerinden seyretmek için 11958 V 27500 5/6 frekanslarının girilmesi kafi olmaktadır. Buna ek olarak, D SMART 26. Kanal, Digitürk 23. Kanal, Filbox 20. Kanal ve Tivibu 22. Kanal üzerinden de seyretme imkanı bulunmaktadır. 
           
Çok diziye ağırlık vermeyen kanalın belli başlı yayınladığı bir kaç dizi bulunmaktadır. Bunun haricinde genellikle haber, politika, gündem ve spor alanlarında kanalın yayınları bulunmaktadır. Şampiyonlar ligi maçlarının yayınlanmasının yanı sıra tv de ilk kez yayınlanacak filmlerin çoğunluğu İlk olarak TRT 1 ekranlarından seyirci ile buluşmaktadır. Geçmiş yıllarda yayınlamış olduğu dizi ve programlar tekrar bölümleri ile başka kanallarda bile halen daha izlenme olanakı bulmaktadır.

Çocuk programlarına da ağırlık veren kanal, gündüz kuşağında da kadınlara ve sağlığa yönelik yayınlar yapmaktadır. Logo olarak geçen süre zarfında değişikliğe gidilmiş olsa da, logodaki değişmeyen şey ise TRT 1 yazısının her süre yerini koruması olmaktadır. Ek olarak resmi internet sayfası üzerinden de canlı seyretme olanakı bulunmaktadır.

trt 1 izle canlı, trt 1 ücretsiz izle, donmadan trt 1 izle,  trt 1 izle mobil, trt 1 hd izle, trt 1 canlı izle, trt 1 izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar