Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

Dream Türk İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene Dream Türk İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Müzik
Genel Merkezi İstanbul

Dream Türk Tv izle, Dream Türk TV, müzik ile gösterim meydana getiren kanallar arasında önde gelen kanallardan biri olmaktadır. Kanalın kuruluş tarihi olarak 15 Mart 2003 tarihi gaslıkmektedir. Kanal, yayın faaliyetlerini Süper Kanal tv ve Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi bünyesinde sürdürmektedir. Kanalın sahibi olarak da dünyaya gelen yayın tüm ortaklık Grubu bulunmaktadır. Kanal kurulduğu günden beri "Hayalini İzle " sloganı ile yayıncılık yaşamında varlığını sürdürmektedir. Kanal 14 Şubat 2003 yılında kapanan Süper Kanal isminde kanalın akabinde yayıncılık yaşamına başlamış bulunmaktadır. Kanal 16:9 geniş ekran formatında yayınlarını sürdürmektedir. Kanal oldukca geniş bir gösterim ağına sahip olmaktadır.

Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Almanya ve kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden de kanalı uydu üzerinden seyretme olanakı bulunmaktadır. Kanalın genel gösterim stüdyosu ve genel merkezi İstanbul'un Bağcılar semtinde yer verilmiştir. Kanal 15 Şubat 2010 yılından beri aynı logoyu kullanmaktadır. Logo olarak sarı topun üzerinde bulunan siyah olarak yazılı bir şekilde dream yazısı kullanılmaktadır. 

Kanalın yayın Prensibi

Kanalda genel olarak programlar gençlere yönelik ve müzik ağırlıklı olarak ekrana gelmektedir. Yerli ve yabancı dalda genellik ile pop ve rock tarzında müzik yayını yapılmaktadır. Çok ender de olarak Türkçe rap yayınları da yapılmaktadır. Kanalda genel gösterim yönetmenliği vazifesi Şafak Ongan tarafınca yerine getirilmektedir. Şafak Ongan bununla beraber kanalın kurucusu olmaktadır. Kanalda müzik direktörlüğü görevi Ezgi Cantekin tarafınca sürdürülmektedir.

Kanal bununla birlikte birden çok festivalin düzenleyicisi olarak programlar yerine getirmektedir. Kanalın en çok izlenen programları içinde Müzik Hattı, evindeki Ses, Punkart, Coke'n Music yer almıştır. Kanal yayın formatında müzikler video klip şeklinde seyirci huzuruna sunulmaktadır. Bunun ile beraber beyazperdeye yeni girecek veya girmiş olan filmlerin de tanıtımı yapılmaktadır. 

Kanalı uydu üzerinden izlemek için birden çok fırsat bulunmaktadır. Kanalı TURKSAT 4A üzerinden 12034 V 27500 5/6 frekansları girilmek sureti ile karasal yayın üzerinden seyretme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca D SMART 112. Kanal, Digitürk 99. Kanal, Filbox 135. Kanal, Tivibu 166. Kanal üzerinden de kanalın yayınlarını takip etme imkanı bulunmaktadır.

dream türk izle, dream türk canlı izle, dream tv izle, müzik dinle, canlı müzik, dream türk müzik dinle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar