Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

CNN Türk İzle

< / > Sitene Ekle
Sitene CNN Türk İzle Canlı Yayını ekle..
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul

CNN Türk izle, Demirören tüm ortaklık ile ABD CNN şirketi 11.11.1999 da ortaklık kurarak, bir haber kanalı olan CNN Türk'ü oluşturdular. Merkezi İstanbul'da bulunan kanalın, maksimum ses getiren programları, Oradayım, Bir Yurdum İnsanı ve N1K'dır. 

Gösterim hayatı

CNN Türk, doğmuş yayın tüm ortaklık'in sahip olduğu Eko Tv'ye ilişik olan karasal gösterim frekansı ile yayın yaşamına başlamış, ilk gösterim yaptığı dönemler itibari ile doğrudan İngilizce ‘den Türkçe'ye çevrilen programlar yayınlamıştır. Sağ alt köşeye, 1999 ve 2006 yılları arasında geçmiştir. Biçimüla 1'i 2005 ve 2008 yılları arasında, yayın hakkını satın almak sureti ile yayınlamıştır. Karasal gösterim frekans aralıklarını 2008 de TNT'ye bırakarak, TV5 kanalına ilişik olan karasal gösterim frekansını satın almak sureti ile, yine çatı antenlerinden gösterim meydana getirmeye adım atmıştır. 2010 yılında tüm CNN televizyonlarında olduğu gibi, gösterimına ait logoyu, yine sağ alt köşede yayınlamaya başlamıştır. 16:9 gösterim formatına ise, 17.09.2012 tarihi itibarı ile geçmiştir. 

CNN Türk şu anda, bir tek bazı şehirler üzerinden karasal gösterim yapmaktadır. Bunun haricinde, TeleDünya, FilBox, KabloTv, Digiturk ve D- Smart  üzerinden, yayınlanmaya devam etmektedir. Günümüzde, Cnn Türk Haber Merkezi ve Kanal D Haber olmak üzere yayın yapmaktadır. 

CNN Türk HD

Cnn Türk ile bununla birlikte yayın yapan, Cnn Türk HD 28.03.2013 te Cnn Türk'ün yüksek çözünürlükte gösterim icra eden kanalı olarak kurulmuştur. 18.09.2014 geçmişine gelinceye kadar, yalnızca D-Smart 30. Kanal üzerinden izlenebilme imkanı bulunurken, 18.09.2014 de Türksat 4A uydusunun gösterim hayatına başlaması ile beraber, Cnn Türk HD, Türksat 4A  12245 H 27500 5/6 frekansı üzerinden, Kablo Tv 58. Kanal üzerinden, D-Smart 30. Kanal üzerinden, Türksat TKGS 14. Kanal üzerinden, FilBox 51. Kanal üzerinden izlenebilmektedir. 12.04.2016 zamanı itibari ile HD logosunu yayından kaldırmıştır. 

CNN Türk Günümüzde Yayınlanmakta Olan  tv Programları

Cnn Türk'ün günümüzde yayınlanan programlarının içerikleri, haber, söylekişi, talk show, yaşam, iktisat, eğitim, sıhhat, münakaşa, güncel, spor, aktüel ve gezi programlarıdır. Cnn Türk sunucuları ve yapımcıları ise, Şirin Payzın, Başak Şengül, Büşra Sanay, Gözde Atasoy, Buket Güler, Ayşenur Arslan, Cüneyt Özdemir, Taha Akyol, Ahmet Hakan'dır.

cnn türk izle, cnn türk canlı izle, canlı haber izle, cnn türk donmadan izle, son dakika haberleri, canlı seyret cnn türk, cnn türk haber izle

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar